Kompanija "Golden Lady" uspešno posluje u Srbiji

Bez autora
Feb 29 2012

Jedan od investitora koji ima pozitivno iskustvo poslovanja u Srbiji, predstavio je dosadašnje investicije i planove u Srbiji. Prema rečima predsednika Upravnog odbora kompanije “Valy d.o.o” Karla Mariotija, odluka da investiraju u Srbiji pokazala se kao najbolja moguća odluka. Fabrika italijanske kompanije "Golden Lady" u Valjevu je počela sa proizvodnjom 2001. godine i to je bio početak investiranja u Valjevu i Loznici. Prednosti ulaganja u Srbiji jesu geografska pozicija i strateška povezanost sa glavnim evropskim tržištima, ljudski potencijal, konkurentne cene rada udružene sa produktivnošću radne snage i političko i poslovno okruženje, povoljno za investicije. “Golden lady” je grinfild investicijom osnovala svoju podružnicu “Valy d.o.o”, sa sedištem u Valjevu, koja proizvodi čarape i rublje. U postrojenju u Valjevu, zaposleno je oko 1.250 radnika, dok u Loznici radi oko 750 ljudi.

Kompanija "Golden Lady" uspešno posluje u SrbijiJedan od investitora koji ima pozitivno iskustvo poslovanja u Srbiji, predstavio je dosadašnje investicije i planove u Srbiji.

Prema rečima predsednika Upravnog odbora kompanije “Valy d.o.o” Karla Mariotija, odluka da investiraju u Srbiji pokazala se kao najbolja moguća odluka.

Fabrika italijanske kompanije "Golden Lady" u Valjevu je počela sa proizvodnjom 2001. godine i to je bio početak investiranja u Valjevu i Loznici. Prednosti ulaganja u Srbiji jesu geografska pozicija i strateška povezanost sa glavnim evropskim tržištima, ljudski potencijal, konkurentne cene rada udružene sa produktivnošću radne snage i političko i poslovno okruženje, povoljno za investicije.

“Golden lady” je grinfild investicijom osnovala svoju podružnicu “Valy d.o.o”, sa sedištem u Valjevu, koja proizvodi čarape i rublje. U postrojenju u Valjevu, zaposleno je oko 1.250 radnika, dok u Loznici radi oko 750 ljudi.

Kako je istakao Marioti, izgradnjom postrojenja nisu završene investicije u Srbiji.

U Srbiji trenutno posluje oko 90 francuskih kompanija, u kojima je zaposleno oko 9.000 radnika i to 55 posto u proizvodnji, 28 posto u oblasti finansijskih usluga i 17 posto u tercijarnom sektoru. Prema podacima Francuske banke, francuske direktne investicije u Srbiji iznose oko 839 miliona evra, dok prema podacima Narodne banke Srbije one vrede oko 536 miliona evra.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik