Jedan od investitora koji ima pozitivno iskustvo poslovanja u Srbiji, predstavio je dosadašnje investicije i planove u Srbiji. Prema rečima predsednika Upravnog odbora kompanije “Valy d.o.o” Karla Mariotija, odluka da investiraju u Srbiji pokazala se kao najbolja moguća odluka. Fabrika italijanske kompanije "Golden Lady" u Valjevu je počela sa proizvodnjom 2001. godine i to je bio početak investiranja u Valjevu i Loznici. Prednosti ulaganja u Srbiji jesu geografska pozicija i strateška povezanost sa glavnim evropskim tržištima, ljudski potencijal, konkurentne cene rada udružene sa produktivnošću radne snage i političko i poslovno okruženje, povoljno za investicije. “Golden lady” je grinfild investicijom osnovala svoju podružnicu “Valy d.o.o”, sa sedištem u Valjevu, koja proizvodi čarape i rublje. U postrojenju u Valjevu, zaposleno je oko 1.250 radnika, dok u Loznici radi oko 750 ljudi.
Jedan od investitora koji ima pozitivno iskustvo poslovanja u Srbiji, predstavio je dosadašnje investicije i planove u Srbiji.
Prema rečima predsednika Upravnog odbora kompanije “Valy d.o.o” Karla Mariotija, odluka da investiraju u Srbiji pokazala se kao najbolja moguća odluka.
Fabrika italijanske kompanije "Golden Lady" u Valjevu je počela sa proizvodnjom 2001. godine i to je bio početak investiranja u Valjevu i Loznici. Prednosti ulaganja u Srbiji jesu geografska pozicija i strateška povezanost sa glavnim evropskim tržištima, ljudski potencijal, konkurentne cene rada udružene sa produktivnošću radne snage i političko i poslovno okruženje, povoljno za investicije.
“Golden lady” je grinfild investicijom osnovala svoju podružnicu “Valy d.o.o”, sa sedištem u Valjevu, koja proizvodi čarape i rublje. U postrojenju u Valjevu, zaposleno je oko 1.250 radnika, dok u Loznici radi oko 750 ljudi.
Kako je istakao Marioti, izgradnjom postrojenja nisu završene investicije u Srbiji.
U Srbiji trenutno posluje oko 90 francuskih kompanija, u kojima je zaposleno oko 9.000 radnika i to 55 posto u proizvodnji, 28 posto u oblasti finansijskih usluga i 17 posto u tercijarnom sektoru. Prema podacima Francuske banke, francuske direktne investicije u Srbiji iznose oko 839 miliona evra, dok prema podacima Narodne banke Srbije one vrede oko 536 miliona evra.